Водна блокада Криму: журналіст прогнозує застосування Кремлем сили

681
Журналіст попередив - Кремль може застосувати силу через водну блокаду Криму

Секретар Ради безпеки РФ Ніколай Патрушев заявив про катастрофічну ситуацію в сфері водопостачання окупованого Криму, а також звинуватив Україну в спробі дестабілізувати ситуацію на півострові. Про це повідомляє Крим.Реалії.

За словами Патрушева, з початку окупації площа зрошуваних земель у Криму скоротилася на 92%, а, крім цього, – постраждала промисловість.

Як підкреслили журналісти, до анексії Україна забезпечувала 85% потреб Криму у воді через Північно-Кримський канал. Площа зрошуваних земель тоді становила близько 437 тисяч га. В кінці 2016 окупаційна влада півострова заявили, що тепер поливають тільки 13 тисяч га.

Заява Патрушева, за словами журналістів, свідчить про те, що у РФ відсутні можливості забезпечити Крим водою без участі України. І кримців намагаються переконати, що винна не Росія, а Україна, яка з «шкідливості» перекрила канал.

Як пишуть ЗМІ, все йде до того, що Путін звинуватить Україну в «гуманітарній катастрофи в Криму і висуне ультиматум: або Україна відкриває канал, або це зроблять війська РФ».

За словами авторів статті, для Кремля стримуючим фактором у цьому питанні є боєздатність української армії і жорстка позиція США та ЄС щодо російської агресії. У разі масштабного наступу російських військ з боку Донбасу чи Криму, стверджують журналісти, питання постачання летального зброї Україні вирішиться автоматично.

Коментарi

Коментарiв