Закон про комерційний облік не вирішує проблем із «крадіжками» компослуг – Бушма

380
Комерційний директор "Київенерго" переконаний - закон про комерційний облік у сфері тепло- і водопостачання не вирішуватиме проблем «крадіжок» комунальних благ

Закон про комерційний облік у галузі тепло- і водопостачання не вирішує питань щодо «крадіжок» комунальних послуг. Мешканці багатоповерхівок самі повинні слідкувати за тим, чи ніхто, наприклад, не «врізався» у мережі, оскільки йдеться про їхнє майно. Тому у квартирному будинку усі жителі несуть за нього відповідальність. Про це заявив комерційний директор ПАТ «Київенерго» Євген Бушма.

Як зауважив експерт, часто з суттєвою будинковою заборгованістю за комунальні послуги зіштовхуються жителі новобудов, оскільки здебільшого, у перший період після здачі помешкань в експлуатацію великий відсоток квартир ще не заселений, тож відповідно, нікому й сплачувати комірне.

«Наприклад, у нас був величезний будинок на більш як сімсот квартир з прямими договорами. Із них точно не заселені сорок процентів. Ми виставляємо оплату на цю квартиру. Однак, у таких випадках, якщо це помешкання ще не купили, то квитанції повинен оплачувати забудовник – на мешканців цей борг не переходить», – зауважив Бушма в ефірі ZIK.

Однак, додав він,  закон про комерційний облік у сфері тепло- і водопостачання не вирішуватиме проблем «крадіжок» комунальних благ.

«Зокрема, ідеться про обрахунки спожитої води – як холодної, так і гарячої. Те, що офіційно мешканці зобов’язані впускати теплопостачальні компанії для перевірок, ще ні про що не говорить», – підкреслив комерційний директор «Київенерго».

За його словами, це ж саме стосується і різноманітних врізок у мережі чи перепланувань помешкань. Люди самі повинні слідкувати за тим, що відбувається у їхній багатоповерхівці.

«Люди борються за приміщення для візочків, заявляють, що це їх спільне майно, яке відстоюватимуть. Та, коли хтось в підвалі врізається у труби, вони, чомусь, забувають що це також їхнє майно і самі мешканці повинні це контролювати», – запевнив енергетик., додавши, що теплопостачальні компанії чи водоканали не можуть постійно слідкувати за тим, що відбувається у підвалах усіх будинків, які вони обслуговують.

«Якщо це багатоквартирний будинок, то усі жителі мають нести відповідальність за нього – за всі перепланування чи врізки», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв