Військові моряки повернуть Крим Україні – Парубій

811
Парубій переконаний - військові моряки повернуть Крим Україні

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що військові моряки повернуть Крим Україні та відновлять українські військово-морські бази на півострові. Про це ідеться у його привітанні до Дня військово-морських сил ЗСУ, оприлюдненому на сайті парламенту.

«Переконаний, що українські військові моряки прийдуть до Криму, повернуть його Україні та відновлять наші військово-морські бази на півострові», – заявив спікер ВРУ.

Він нагадав про повстання українських військових моряків на кораблі СКР-112 в липні 1992 року. Тоді військові моряки, які склали присягу на вірність України, одразу після проголошення Незалежності України піддавалися тиску і переслідуванню з боку командування Чорноморського флоту, яке зберігало вірність Москві.

21 липня 1992 року капітани, які склали присягу на вірність Україні, зустрілися з особовим складом корабля СКР-112 і закликали моряків підняти на судні державний синьо-жовтий прапор та перейти до новостворених ВМС України.

«Однак росіяни не захотіли відпустити СКР-112. Розпочалися переслідування та перестрілка між кораблями, були задіяні навіть військові літаки. Та тільки завдяки мужності та відданості присязі і Україні сторожовий корабель СКР-112 підняв український державний прапор та перейшов до складу Військово-Морських Сил України», – нагадав Парубій, підкресливши, що ця подія стала символом народження нового військово-морського флоту України.

Коментарi

Коментарiв