США планують активну участь у врегулюванні війни на Донбасі – дипломат

330
Екс-посол переконаний - США планують активну участь у врегулюванні війни на Донбасі

США можуть приєднатися до процесу мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Таку думку висловив колишній посол США в Україні в 2003-2006 роках, очільник Євразійського центру ім. Діну Патричі при Атлантичній Раді Джон Ґербст.

«Я цього очікую. Як я розумію, президент Трамп дав Тіллерсону доручення працювати над цією проблемою. Схоже, Трамп і Тіллерсон домовилися, що вони призначать спеціального представника, який відповідатиме за цю проблему», – підкреслив Ґербст.

Він також наголосив, що таку ініціативу США підтримують Росія, Франція та Німеччина.

«Навіть Росія, так. У Берліні я був три або чотири тижні тому, і мені сказали, що, коли пані Меркель приїхала в Америку кілька місяців тому, вона сама попросила Трампа призначити такого посла. І тому вони були задоволені тим, що Трамп збирається призначити когось на цю посаду», – зазначив дипломат в інтерв’ю виданню Апостроф.

Також він висловив думку, що США можуть шукати нову успішну форму вирішення питання. Тому цілком можливе створення нового формату замість мінського процесу.

На переконання екс-посла, спеціальний представник, імовірно, виконуватиме функції колишнього уповноваженого Держдепу у справах Європи і Євразії Вікторії Нуланд.

Окрім того, він запевнив, що в нашої країни є великі шанси на отримання від Штатів нового нелетального озброєння.

«Думаю, ці шанси зростають. Тому що, мені здається, Трамп хоче поліпшити відносини з Москвою. Він розуміє, що проблема України – це найбільша перешкода для поліпшення відносин між Москвою і Вашингтоном. І щоб переконати Кремль піти на справжній компроміс, можливо, потрібно посилити Україну», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв