Посол: Фактична привабливість України залежатиме від реалізації ідей, з якими люди вийшли на Майдан

285
Дипломат пояснив, чому Україна насправді відлякує інвесторів

Нідерланди, зберігаючи формальний статус одного з найбільших інвесторів в Україну, залишаються одним із найприскіпливіших критиків українських недоліків. Чому і як це виправити – пояснив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Кломпенхаувер.

За словами Кломпенхаувера, фактична привабливість України залежатиме від реалізації ідей, з якими люди вийшли на Майдан.

«Я думаю, що ідеали Майдану полягали в тому, щоб створити нове суспільство, яке буде справедливим для народу України. І щоб це була нормальна країна, яка захищає і своїх громадян, і підприємства від зловживань влади», – підкреслив посол в інтерв’ю Дзеркалу тижня.

«Той факт, що Україна є жертвою зовнішньої агресії, природно викликає почуття солідарності. Саме тому й запроваджуються санкції. Звісно, само по собі це не робить Україну привабливою для інвестицій, навпаки, це додатковий ризик для ведення бізнесу», – зауважив дипломат.

Однак, запевнив він, репутація України серед інвесторів найбільше страждає через корупцію, а також ненадійну судову систему.

«Навіть якщо закони й не ідеальні, однаково на них треба покладатися. Та якщо і закони погані, і покладатися на них не можна, то це вже проблема. І що із цим робити? Отже, можна сказати, що це дві ключові проблеми. Звісно, є люди в цій країні і, можливо, деякі іноземці теж, які думають, що система така, яка є. Що можна говорити про судову реформу, про боротьбу з корупцією, але вона яка є, така вже й буде. І, можливо, є такі люди в Україні, які вважають, що співробітництво з Європою буде продовжуватись і так. Але, гадаю, що це помилкове судження», – переконаний Кломпенхаувер.

Коментарi

Коментарiв