«Можна очікувати всього»: чим може завершитися війна навколо «ПриватБанку»

322
Експерт переконаний - компроміс щодо "ПриватБанку" навряд чи вдасться знайти

Від початку умови були такими, що колишні власники вживатимуть заходів щодо повернення кредитів, які не мають забезпечення, внесення самого забезпечення під такі кредити або досягнення реструктуризації. Про це розповів експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко, коментуючи заяву НБУ про запуск процедури стягнення з колишніх власників «ПриватБанку» Ігоря Коломойського т Андрія Боголюбова.

«Наразі колишні власники дійсно не збираються виконувати взяті на себе зобов’язання. Більше того, пред’являють претензії через кіпрські компанії, які були співвласниками. Таким чином, розгортається фактично нова фаза війни і протистояння, що матиме наслідки», – зауважив Сіденко.

Він запевнив – проблема у тому, що питання з «ПриватБанком» не є суто економічним.

«Є серйозне політичне підґрунтя. Зокрема, деякі політичні сили залежать від фінансування, яке здійснював Коломойський, тому можливе подальше політичне загострення», – підкреслив експерт у коментарі Слову і Ділу.

Згідно з його прогнозом, розв’язати цей конфлікт буде дуже складно.

«Механізм, який був обраний, з точки зору нормальної практики інших країн є дещо сумнівним. Фактично, зараз платники податків, тобто всі громадяни, змушені розплачуватися за чиїсь комерційні провали. Це неприпустимо в цивілізованих державах. Передбачити, яким буде результат, складно», – наголосив економіст.

На його переконання, найбільш імовірно, що через деякий час сторони досягнуть якогось нового компромісу.

«Однак поки що відставка Шлапака свідчить про те, що шляхів розв’язання проблеми немає. На жаль, у нашій державі очікувати можна всього. Багато вже відбулося такого, що важко собі уявити в тих країнах, де править закон, а не торги. Коли основним фактором виступає політична доцільність, домовленості, то можна очікувати навіть того, що Коломойський поверне собі «ПриватБанк», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв