Представник ЄС в Україні назвав тих, хто знищує право й реформи

908
Очільник представництва ЄС в Україні Гьюґ Мінґареллі

Очільник Представництва Євросоюзу в Україні Хьюґ Мінґареллі заявив, що в Україні є окремі зацікавлені люди, яким утвердження верховенства права завадить провадити бізнес.

Відповідну заяву представник ЄС зробив під час 95 семінару Роуза-Рота в Києві. На його думку, в Україні є чимало окремих впливових імен, які в жодному разі не хочуть спостерігати прогрес та розвиток України, передає УНІАН.

Оскільки, пояснив він, модернізація, спроби відповідати високому рівню громадянського суспільства, яке спрямоване на загальний розвиток, а не лише на індивідуальне збагачення, будь-якими методами, рано чи пізно, унеможливлять корупцію.

Проте її адепти «як собаки, щоб перешкодити запровадженню верховенства права з очевидних причин, оскільки, якщо верховенство права буде встановлено… дехто з них опиниться у в’язниці».

Проте, переконаний Мінґареллі, це не привід опускати руки, хоча і боротьба із корупцією буде важкою і довгою, із залученням громадянського суспільства і міжнародних інстанцій.

Також він зауважив, що саме олігархи намагаються «підірвати процес реформ».

«Ми це бачимо у всіх секторах. В час, коли впроваджується реформа, через кілька тижнів завжди з’являється спроба прийняти якийсь новий законопроект, представлений в той чи інший спосіб, і який зупиняє або зводить нанівець процес реформ», – додав посол.

Тому, стверджує він, боротьба між людьми з новими цінностями, реформаторами – і представниками віджилої системи мислення точиться щодня і в уряді, і у парламенті і навіть в побутовому соціумі.

Коментарi

Коментарiв