Нардепи не хочуть брати відповідальність за призначення нового голови НБУ

302
Гонтарєвої заявила, що йде з посади 10 квітня і через місяць пішла ще у відпустку, фактично зберігаючи посаду за собою

Для призначення глави Нацбанку України потрібно 226 голосів, і якість роботи Верховної Ради свідчить про складність набирати таку кількість голосів. Про це розповів політолог Євген Магда.

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року Валерія Гонтарєва заявила про відставку з посади очільниці НБУ. Держрегулятором тимчасово керує перший заступник Гонтарєвої.

«Багато депутатів вважає, що на цій посаді роздають гроші чи якісь пряники», – підкреслив Магда.

Як він зауважив, призначення людини на цю посаду потребує відповідальності, в тому числі представників депутатського корпусу, які не поспішають педалювати це питання.

За словами експерта, більш важливо для громадян, щоби НБУ забезпечував безперебійну роботу банківської системи. Наразі функції Гонтарєвої виконує її перший заступник Яків Смолій, який заявив, що курс регулятора не змінюється.

«Я у роботі банку проблем на сьогодні не бачу. Більше того, в НБУ прозвітували, що гривня з початку року зміцнилася на 4%. Це не так багато, але якась стабільність роботи простежується», – запевнив фахівець у коментарі 24.

На його переконання, одним із факторів затягування призначення голови НБУ ж поведінка Гонтарєвої – вона заявила, що йде з посади 10 квітня і через місяць пішла ще у відпустку, фактично зберігаючи посаду за собою.

Як спрогнозував Магда, на останньому пленарному тижні депутати не проголосують за призначення її наступника.

Коментарi

Коментарiв