У M.E.Doc зробили важливе зізнання про вірус «Petya» і попередили про нову атаку

395
Експерти попередили про нову хакерську атаку

Представники M.E.Doc підтвердили, що саме через їхнє програмне забезпечення відбувалося розповсюдження віруса-здирника «Petya», тому в компанії пропонують кіберполіції спільно випустити оновлення-«антивірус».

Відповідний пост оприлюднили на офіційній Facebook-сторінці компанії.

«Уперше за історію існування ПЗ «M.E.Doc» стався безпрецедентний факт злому, внаслідок якого до продукту було внесено шкідливий програмний код до пакету оновлення. За словами провідних міжнародних експертів та правоохоронців, втручання було здійснено високопрофесійними спеціалістами», – ідеться у повідомленні.

«Більше того, комплексний аналіз обставин зараження дозволяє припустити, що особи які організували напади з використанням WannaCry, можуть бути причетнми і до цієї вірусної атаки, оскільки способи розповсюдження та загальна дія подібні вірусу-шифрувальника (ransomware) Diskcoder.C (ExPetr, PetrWrap, Petya, NotPetya)», – наголосили в компанії.

Також зазначено, що у M.E.Doc створили оновлення, яке гарантовано виключає загрози для користувачів, проте в ході проведення слідчих дій сервера компанії тимчасово було вилучено для аналізу проникнення.

«Таким чином, наразі ми позбавлені змоги випустити оновлення з підвищеним ступенем безпеки. Тому ми відкрито пропонуємо департаменту кіберполіції МВС України спільно, під чітким контролем та за участю представників правоохоронних органів, з застосуванням додаткових методів захисту під час зборки і розповсюдження оновлення, а саме розміщення його на захищенних серверах, якомога скоріше випустити оновлення, яке зможе виправити ситуацію та запобігти повторним атакам вірусу», – заявили в M.E.Doc.

Крім того, CEO M. E. Doc Олеся Білоус заявила, що всі, компанії, що мають їхнє програмне забезпечення, є зараженими.

«Просто вірус чекає на свій час. Може бути друга хвиля кібератаки», – підкреслила  вона у коментарі ТСН.

Коментарi

Коментарiв