Донбас стоїть перед серйозною екологічною небезпекою

406
Зубко розповів про серйозні екологічні загрози на Сході України

На Донбасі є серйозні проблеми з водопостачанням здебільшого через обстріли терористів, також відбуваються підтоплення шахт. Про це заявив віце-прем’єр-міністр і міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За словами Зубка, на Донбасі інфраструктура є критичною – це стосується не лише водогонів і водовідведення, а й питання електропостачання, газопостачання, які постійно перебувають під загрозою постійних атак.

«Цьогоріч, починаючи із січня, коли було обстріляно Авдіївку, коли було припинено газопостачання, електропостачання, ми зараз складаємо ту інфраструктурну карту, де нам потрібно будувати резервні лінії щодо електропостачання або водопостачання», – підкреслив урядовець в ефірі 5 Каналу.

Також він додав, що існує чітке розуміння того, що відбуваються постійні обстріли Донецької фільтрувальної станції, відтак є постійні перебої з водою для 300 тисяч абонентів та існує загроза для Маріуполя, оскільки саме «Вода Донбасу» із Сіверського Дінця постачається до цього міста, однак є інші проекти, які дозволяють із тих джерел, які є навколо, побудувати резервні можливості для постачання води.

«Є екологічна небезпека з точки зору тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей. Те, що відбувається з тієї сторони, дійсно, є сьогодні підтоплення шахт, воно впливає на нашу територію і є екологічна загроза. Але питання в тому, що вона буде збільшуватися, якщо нічого не робити».

«Також є певна загроза у «сірій зоні», це лінія зіткнення, там де постійно відбуваються бойові дії, і тут ми розуміємо, якщо не виконуватимуться Мінські домовленості, то нам потрібно залучати резервні лінії», – заявив віце-прем’єр.

Коментарi

Коментарiв