Росія виведе свої війська з Донбасу уже цього року: прогноз експерта

836
Експерт переконаний - Росія може вивести свої війська з Донбасу уже цього року

Виведення російських військ з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей може відбутися наприкінці літа або восени поточного року. Такий прогноз зробив військовий експерт Олег Жданов, коментуючи заяву Міноборони про те, що у Донецьку російсько-терористичні війська провели навчання з евакуації командного складу.

«Із військової точки зору операція може відбутися в такий спосіб. Їх же там «немає». Щоб зберегти обличчя російського президента російські війська тихенько виходять з окупованих територій. Ми висуваємо Національну гвардію, проводимо зачистку території, ззаду йде ВСУ, і в разі необхідності за допомогою важкого озброєння вони тиснуть осередки опору сепаратистів, колаборантів і маргінально налаштованих осіб, які навряд чи відмовляться здавати зброю», – підкреслив Жданов у коментарі Обозревателю.

На цьому тлі він також зазначив, що у подібних випадках «сіру масу» завжди «кидають напризволяще», і «порятунок потопаючого стає справою рук самого потопаючого».

«Це гарматне м’ясо. А в Росію вони не побіжать, тому що на сьогоднішній день фактично вся Кантемирівська дивізія в якості загороджувального загону займає позиції уздовж нашого кордону», – наголосив фахівець.

Тому, додав він, коли російські війська покинуть окуповані території, «Російська Федерація ще раз підтвердить, що «іхтамнєт» і не було, що вони просто підтримували «русскій мір».

На переконання експерта,  така «евакуація» повинна відбутися до президентських виборів в Росії, оскільки цей жест необхідний Путіну для ослабленні або зняття санкцій і, відповідно, для посилення власних позицій в країні.

«Я думаю, що відхід російських військ може відбутися або наприкінці літа, або восени цього року. Тому ці плани і відпрацьовуються», – підсумував аналітик.

Коментарi

Коментарiв