Поліція на блокпосту погрожувала і повалила мене на землю – журналістка

332
Журналістка 1+1 заявила про погрози та насилля від поліції

Журналістка «1+1» Наталія Нагорна заявила, що полісмени на блокпосту поблизу Мар’їнки 6 липня під час конфлікту зі знімальною групою повалили її на землю і перезаряджали зброю над її головою.

Про це вона повідомила виданню Detector.media.

За її словами, причиною конфлікту знімальної групи була не відсутність у журналістів відповідних документи, а їх намір зафіксувати правопорушення, яке здійснювали люди у поліцейській формі.

Нагорна запевняє – у журналістів була домовленість про співпрацю із прес-офіцером у Волновасі.

«Однак поблизу Мар’їнки авто, на якому чітко було позначено, що це машина «1+1», не пропускали люди з поліцейськими шевронами, але без жетонів. Належним чином не представившись, вони пред’явили групі «1+1» претензії: мовляв, у водія пошкоджений паспорт. Водія оштрафували на 51 гривню, хоча проблем з ідентифікацією журналістів і співробітників каналу «1+1» не було. Проте у них відібрали документи», – ідеться у повідомленні.

Заяви поліції про відмову знімальної групи «1+1» проходити стандартні процедури перевірки документів, за словами Нагорної, є неправдою.

«Причиною конфлікту медійниця називає те, що журналісти фіксували правопорушення поліцейських щодо них на відео, а люди, які з ними «спілкувалися», наполягали на видаленні цього запису. Журналісти відмовилися», – стверджує видання.

За її словами поводилися ці люди в поліцейській формі дуже грубо.

«Наталію повалили обличчям на землю, над її головою перезаряджали автомат із нецензурною лайкою: «Ти, с… не воюєш!». Один із «співрозмовників» видер у журналістів телефон, жбурнув на землю, намагаючись розбити. Попри це шматок запису, на якому видно зокрема, як виривають і жбурляють телефон, зберігся», – переказує версію Нагорної видання.

Зазначається, що після конфлікту журналістам довелося в лікарні знімати побої.

У Донецькому обласному управлінні поліції, де знімальна група написала скаргу, заяву журналістів кілька разів губили, але зрештою знайшли.

За словами Наталії Нагорної, поведінку підлеглих в управлінні намагалися виправдати тим, що вони, мовляв, «стоять на відстані 8 км від передової і нервують…».

Коментарi

Коментарiв