Путін поставив високу ціну свого відходу, але зробив його практично неминучим – політолог

1805
Політолог упевнений - відхід Путіна уже неминучий

Американська і європейська влада, найімовірніше, зайняла позицію вичікування щодо РФ і чекає м’якої зміни влади у Кремлі. Про це розповів політолог Андрій Горбенко, оцінюючи зміну політики США щодо Росії та перспективи врегулювання конфлікту на Донбасі.

«Якщо РФ діятиме радикально, буде посилення санкцій та якісь жорсткі повідомлення від США. Поки росіяни не зроблять якогось різкого кроку, американці також нічого не робитимуть. Росіяни роблять те, що вони роблять, для картинки, американці – просто протистоять, як можуть», – підкреслив політолог, передає Слово і Діло.

Він констатував, що війни не хоче ні Україна, ні Європа. Тому, переконаний Горбенко, усі до останнього дотримуватимуться мирної позиції, а з іншого боку – максимально гарантуватимуть підтримку Україні, щоб в разі чого розлючених росіян можна було зупинити.

«Щось може бути зрозуміло під кінець осені 2017 року. Відкрито воювати з росіянами ніхто не хоче й не буде. Це безглуздо та нерозумно воювати з ядерною державою, яка постійно погрожує. Краще намагатися змінити політичну еліту, якщо приборкати її не вийде», – наголосив фахівець.

За його словами, ситуація в самій РФ уже дуже непроста, й усе йде до того, що можуть провести максимально м’яку зміну еліти.

«Звісно, дуже багато зроблено самим Путіним, щоб ціна зміщення влади була дуже високою. Замінити його буде дуже дорого. Друга сторона медалі – замінити його необхідно, що розуміють і всередині країни, і поза її межами», – зауважив експерт.

На його думку, «Путін поставив високу ціну свого відходу, але зробив його практично неминучим».

«Ми вже бачили, як пройшла весна в РФ. Те, про що взагалі було неможливо уявити в 2014-му, навіть в 2015 році, повільно, але проявляється. Виступи та протести є. Видно людей, які працюватимуть, видно верстви населення, які по-справжньому протестуватимуть, а головне – видно, що й «верхівка» починає замислюватися, що далі так тривати не може», – підкреслив аналітик.

Він переконаний – ситуація в Росії стає критичною.

«Якщо розглядати оптимістичний сценарій, то на місце Путіна може прийти інша особа, нехай навіть із цієї ж політичної еліти, але яка буде готова відмотати ситуацію до рівня початку 2014 року», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв