Україну спробують використати як козир: у чому загрози та «перемоги»

498
Партнери України повторюють, що за спиною українців не буде ніяких домовленостей щодо долі нашої держави

Під час телефонної розмови з президентом України Петром Порошенком канцлер ФРН Анґела Меркель запевнила, що на саміті G-20 жодних рішень щодо України без участі України не ухвалять. У чому в цій ситуації перемога України, а в чому – загроза її майбутньому – пояснив дипломат, експерт фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Хара.

Експерт переконаний – росіяни намагаються використовувати Україну як козир, щоб домовитися з Трампом.

«Росія запевняє, що буде допомагати в боротьбі з міжнародним тероризмом, іншими проблемами, наприклад, Північною Кореєю, скорочувати ядерне озброєння, якщо Сполучені Штати підуть на поступки і натиснуть на Україну. Москва хоче повернутися до політики XX століття, коли вона вирішувала долю всього світу чи якихось маленьких країн», – підкреслив Хара у статті для Апострофа.

Як він зауважив, партнери України повторюють, що за спиною українців не буде ніяких домовленостей щодо долі нашої держави.

За його словами, імовірно, заява держсекретаря США Рекса Тіллерсона про те, що конфлікт між Україною та Росією може бути врегульований іншим шляхом, поза «Мінськом», є проявом прагматичності американців. Оскільки він не працює і не працюватиме. Попри те, що мантру Порошенка про безальтернативність «Мінська» уже повторюють Меркель і президент Франції Еммануель Макрон.

«Тобто нічого поганого в цьому припущенні Тіллерсона немає. Інше питання, що Україна не є серед ключових пріоритетів Вашингтона. Ось це погано. Навіть, здається, в адміністрації Барака Обами більше уваги приділяли нам. США не є видимим учасником мирних перемовин щодо українського конфлікту, але вони надзвичайно впливові за лаштунками. Сполучені Штати нікуди не дінуться – вони будуть частиною процесу. Але вони просто не хочуть брати участь в тому, що має дуже невеликі шанси на успіх», – зауважив дипломат.

На його думку, Мінські домовленості є нікчемними з точки зору як українського законодавства, так і міжнародного права.

«Це зобов’язання, яке взяв президент, попри те, що вони є м’якою формою капітуляції України. Але президент поставив на кін свою репутацію. Вони неправильно характеризують сам конфлікт як громадянську війну. Воєнного стану в нас немає. І тому, звичайно, Мінські домовленості мають мало шансів бути реалізованими. З огляду на таку позицію нашого президента, європейці та американці не можуть пропонувати щось інше, навіть якщо в них є кращі ідеї», – підсумував аналітик.

Коментарi

Коментарiв