«Турчинов тягне на себе ковдру»: чому з законом про звільнення Донбасу виникли проблеми

462
Чи зможе ВРУ проголосувати за скасування АТО на Донбасі?

Ідея з пошуком альтернативи АТО правильна, однак із її подачею і реалізацією виникли очевидні проблеми, оскільки, зокрема, секретар РНБО Олександр Турчинов тягне ковдру на себе. Про це розповів очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Заява Турчинова не була спонтанною (як стверджують джерела в адміністрації президента), але при цьому вона була не дуже виразною і породила масу конспірологічних тлумачень. Аж до того, що буде силове звільнення окупованих територій. Це стало б подарунком Кремлю і в плані переговорів, і з точки зору приводу для ескалації конфлікту», – переконаний Фесенко, пише 24.

На його думку, насправді поки реальних силових планів по звільненню окупованих територій Донбасу немає. І, підкреслив він, про них не можна говорити вголос.

Турчинов, стверджує експерт, просто вирішив похизуватись із своєю войовничою риторикою, однак і в Адміністрації Президента, і в РНБО прийшли до висновку, що потрібен законопроект, який врегулює статус неконтрольованих територій, змінить структуру управління як військовими, так і цивільними процесами в зоні конфлікту, і замінить АТО більш стабільним правовим режимом, який узаконить використання Збройних Сил. Наприклад, замість СБУ керувати бойовими діями буде Міністерство оборони.

«Ідея щодо альтернативи АТО правильна, але з її подачею і втіленням виникли очевидні проблеми. Турчинов тягне ковдру на себе. Порошенко його коригує, але узгодженої версії законопроекту не було аж до останнього моменту. Крім того, цей законопроект не повинен суперечити Мінським домовленостями. Тому вирішили це питання винести на розгляд РНБО», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв