Родіон Шовкошитний: Абсолютно все, що має в Україні статус «державне» – продається

455
Волонтер «Народного тилу» і донедавна член зведених мобільних груп по боротьбі з контрабандою у зоні проведення АТО Родіон Шовкошитний

Деякий час спілкуюсь із іноземцем, який відкрив бізнес в Україні і планує певні подальші інвестиції. Він дуже обережний і боїться усього, бо в його бізнес-колах ходить зловіща легенда про «юкрейніан каррапшн».

Я щойно додивився годинне відео НАБУ/САП (https://www.youtube.com/watch?v=maD-Fhqr-rY) про Полякова/Розенблата. І от що там може з нього зрозуміти стороння людина:

– Якщо ваша фірма отримала право щось робити в Україні, то в будь-який момент її можуть цього права позбавити. Просто якась конкуруюча структура, якась умовна Катя з ОАЄ дасть трохи грошей умовному нардепу Борє. Боря запустить «процеси»: рай-обл ради, ГеОшні звернення, ГПУ, Суди. Скрізь трохи занесе. Все. Вашу фірму викинули з бізнесу.

– Абсолютно все, що має в Україні статус «державне» – продається. Держліс, Держгеокадастр, Держземля, Держповітря, Держ-все! Якийсь умовний нардеп Боря просто каже: «я всьо єто контролірую. Вєздє своі люді. Ми хотім знать, что нам с етого будєт. Проблеми? Будут. Без нас Будут!».

– Найцікавіше, що мені в Житомирі описували Розенблата як непримиримого борця з незаконним видобутком бурштину. Але на відео дуже чітко видно протилежне. Він і є одним з організаторів. Як сказав інший нардеп Поляков: «аферу разработал Розенблат». Класична ситуація. Наразі це тренд – ліва дає, права забирає. Просто коли ліва дає робиться селфі і працює піар-відділ. Права ж любить тишу і ресторани з «Катями».

– Фракція Народного Фронта, яка захищала Полякова біля трибуни. Жалюгідні. Розенблат на відео каже: «Я нічєго нє смогу без Полякова, Поляков нічєго не сможет без меня». При цьому, правда, відмовляє згодом «Катю» від роботи з держ підприємством Бурштин України: «Потомушто Бурштин України ето Полякова, ну, іхнєй партії ответственность», і спонукає працювати з держфірмою, яку контролює сам. Просто жалюгідні.

– а ось це найогидніше для мене: «Розенблат повідомив, що він з групою високопосадовців добивається прийняття урядової постанови, яка дасть можливість добувати бурштин від виглядом рекультивації земель».. Тут усе «прекрасно». За таке треба ломати ноги.

– ось з фейворітсів: «єсть такоє прєдпріятіє Укрбурштин. І є інше Бурштин України. Одне під Мінекології, інше під Мінекономіки. Обидва під контролем». Краса.

– ну і тут теж круто, коли партнер Розенблата Руденко розповідає про офшорну шотландську компанію, яка буде продавати український бурштин Каті в ОАЕ, який за бумагами є польским. При цьому розповідає, що його виключно у темну вивозять з України. І найкрутіша фраза: «і даже єслі нас задерживают на таможнє, что ісключено, вєдь ми со всємі договаріваємся, но тєорітічєскі возможно».

Щоб ви розуміли, «Катя» по сюжету хотіла легально добувати бурштин своєю іноземною компанією і просто внести певні правки в кілька законодавчих актів, аби це стало можливим. Спочатку її на одні хабарі розвели, потім на інші. Згодом запропонували взагалі темну схему з офшорами.

Аплодую НАБУ та САП

Факінг юкрейніан корапшн як є, у всій своїй красі.

Джерело: Родіон Шовкошитний

Коментарi

Коментарiв