Кабмін вважає основною проблемою Криму і Донбасу «мінералізацію ґрунтів»

365
На що може перетворитися Донбас через екологічні проблеми?

Головною екологічною загрозою для окупованих Росією Донбасу і Криму стала мінералізація ґрунтів. Про це розповів заступник міністра з питань окупованих територій України Георгій Тука.

За словами Туки, при цьому проблема радіації, про яку він заявляв раніше, на Донбасі нікуди не зникла, однак поки не є такою величезною, як мінералізація.

«Із радіацією це, чесно кажучи, просто ЗМІ дещо перекручуванням зайнялися, м’яко кажучи. Просто це питання після Чорнобиля для нас дуже болюче. Але на Донбасі головна загроза – навіть не радіація. Хоча, не дай Бог, щоб ще і ця додалася загроза. Головна проблема – це мінералізація», – заявив заступник міністра, передає Обозреватель.

Крім того, він нагадав про слова лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, який розповів, що коїться в Криму зараз, «коли там уже поля білого кольору стали».

«Припинилися постачання води по каналу, почали бурити свердловини і навіть потанцювали: вода є… А виявилося, що рівень мінералізації цієї води такий, що вона непридатна для використання. Потрібні сучасні технології очищення. А цим ніхто не займається», – пояснив посадовець.

За його словами, якщо нічого не зробити з мінералізацією, то ми отримаємо пустелю і на Донбасі, і в Криму.

«Однак треба робити. А я не бачу, щоб хтось робив. Одні тільки відповіді, що або немає коштів, або немає проблеми. Проблема є – це безсумнівно. Те, що немає коштів – зрозуміло. Але це означає лише, що треба шукати ті кошти. А не замовчувати наявність проблеми».

«Коли ідеться про необхідні засоби – кажуть більше про гроші на відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу. А ось про екологію мова дійсно не йде. Якщо ми будемо так себе вести, навіщо нам щось там відновлювати , якщо там жити не можна буде? Що відновлювати?» – наголосив він.

«Скільки себе пам’ятаю, завжди в тому регіоні були проблеми з екологією і водопостачанням. Взяти хоча б той приклад, що спеціально побудували цей канал, який, незважаючи на всі закони фізики, подає воду не зверху вниз, а навпаки – знизу вгору? Ну, напевно, хоч трошки мізки увімкніть! Що ж у нас все так «добре»? Як страуси, голови в пісок – тільки с*аки стирчать?».

Коментарi

Коментарiв