Із міліції в поліцію, або Чи посилилася безпека і захищеність

428
Довіра до поліції досить висока за статистикою, однак чи отримали українці безпеку?

У липні 2017 року виповнилося рівно два роки з дня запуску реформи МВС. Спочатку ініціатори реформи вбачали основний зміст нової поліції саме в «сервісній службі», а аналогом мала стати славнозвісна американська модель 911. Однак чи вдалося реалізувати принаймні частину ідей – проаналізував політичний експерт Олександр Радчук.

«На жаль, окрім сервісної служби, поліцейські поки не змогли виконати головну функцію – гарантувати громадянам почуття безпеки та захищеності на вулицях. Вже не кажучи про подолання злочинності. Ще дві складові – розкриття злочинів і порядок на дорогах – взагалі залишилися за дужками поліцейської реформи», – констатував політолог у статті для Слова і Діла.

За його словами, за два роки поліція змогла стати ближчою до народу, але не завдяки виконанню патрульними правоохоронних функцій.

«Особливо помітна безпорадність правоохоронних органів у ситуаціях із розслідуванням резонансних злочинів», – підкреслив фахівець.

Також він зауважив, що сьогодні українська поліція скоріше нагадує агентство з допомоги в кризових ситуаціях, ніж правоохоронний орган. Рятувати імідж реформи намагаються за рахунок «хороших історій» із позитивними фіналами.

«У квітні Аваков відзвітував про збільшення довіри українців до Нацполіції. За даними соціологічного дослідження компанії Taylor Nelson Sofres, яка опитала громадян у 12 українських містах, у березні 2017 року 43,5% опитаних респондентів були впевнені, що вони довіряють самій структурі Нацполіції. Довіра до патрульної поліції виявилася ще вищою – 53%», – наголосив Радчук.

Проте, додав він, українці не почули іншої статистики – показників рівня злочинності та розкриття злочинів.

«Крім того, Аваков забув вказати ще одні важливі цифри в соцдослідженні – 37,3% серед опитаних респондентів вважають, що патрульна поліція служить керівникам органів влади», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв