Путін був пустим місцем, над яким попрацювали політтехнологи – публіцист

489
Експерт переконаний - Путін був би ніким, якби не робота політтехнологів

На відміну від росіян, українське суспільство виявилося більш здоровим та свідомим, яке навчилося контролювати тих, хто намагається потрапити до влади. Про це розповів відомий публіцист Марат Гельман.

«Якщо говорити про Росію, то окрім політтехнології, в Росії не було жодної політики, оскільки коли є реальна політична фігура, то роль політтехнолога невелика. Натомість в Росії не було політики як такої, зокрема, Путін був пустим місцем, над яким багато працювали політтехнологи», – підкреслив публіцист в ефірі ZIK.

Він нагадав, що знаковим моментом для Росії стали події 1996 року, коли всі боялися повернення комуністів, і навіть ЗМІ відмовилися від свободи слова, а губернаторам дозволили фальсифікації, тобто всі стали на захист від повернення комунізму.

«Ми тоді не розуміли, що для демократії важливо не те, хто переможе на виборах, а те, у який спосіб відбувається процедура виборів, оскільки як тільки раз поступитися і скористатися механізмом фальсифікації, така спокуса виникатиме завжди. Тоді суспільство в Росії ще могло протистояти фальсифікації на виборах, але не зробили цього», – наголосив фахівець.

За його словами, щодо України, то тут політична відповідальність більшою мірою лежить саме політикумі та бізнесі у політиці.

«В Україні, на відміну від Росії, присутня велика та зухвала змова між політиками та великим бізнесом. Проте українське суспільство виявилося більш свідомим і здоровим, тому швидко вчиться контролювати тих, хто намагається потрапити до влади. Тому я вірю, що навіть сам плин часу сьогодні грає на користь Україні», – зауважив політтехнолог.

Коментарi

Коментарiв