Президентські політтехнологи заграють з патріотично налаштованою громадою

450
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Те, що відбувалось на саміті G20, зустріч Трампа з Путіним, візит Тіллерсона в Україну – це важливо для нашої держави. Як це вплине на подальший розвиток подій – пояснив дипломат Богдан Яременко.

За словами Яременка, нині починається новий динамічний етап великої політичної гри. І, як не парадоксально, новий етап починається за старими правилами.

«Цей етап припадає на не найкращий час для Анґели Меркель. Вона наближається до виборів, на яких ніби й лідирує, але де кожен вивих антиглобалістів та іншої нечисті може мати серйозні наслідки. Меркель до жовтня буде змушена притримуватися дуже консервативного підходу. Позиція не змінюватиметься – Мінські домовленості з поясненням, що Росія має виконувати свою частину», – прогнозує Яременко у своєму Facebook.

Як він зауважив, Макрон нині на піднесенні, однак з огляду на складні відносини зі США та надскладну ситуацію в ЄС, він здебільшого підтримуватиме Меркель.

«Проблема, за якою варто стежити – це здатність Макрона опиратися промосковському політичному та бізнесовому лобі. Отож і будемо стежити. Трамп насправді наразі не пропонує нічого іншого, ніж те, що за його ж словами, неправильно робив Обама – стримування Росії де потрібно, і співробітництво з нею ж, де можна і хочеться», – зазначив дипломат.

«Я би не закладався, що ця ситуація залишатиметься незмінною назавжди, але по Україні його, схоже, наразі надійно загнали в коридор можливостей – санкції проти РФ залишатимуться доти, доки під окупацією буде Донбас і (звучало вже не раз, і це дуже важливо) Крим», – наголосив експерт.

На його думку, санкції – це зовсім не та політика, яка, з позиції Кремля, дозволяє говорити про нормалізацію відносин між США і РФ.

«Боюсь, що у прийнятій Трампом парадигмі ставлення до українсько-російської проблематики немає місця дозволу на надання\продаж Україні озброєнь. Такий крок, безумовно, буде дуже негативно сприйнятий РФ і зведе нанівець усі зусилля по нормалізації відносин. США це розуміють. Якісь перспективні зміни можуть бути пов’язані з обережними сигналами США про те, що вони віддані не текстам, а цілям Мінських домовленостей. А також сформованій команді, що опікуватиметься війною в Україні – Тіллерсон-Волкер».

Крім того, він зауважив, що у Порошенка поза Мінськими домовленостями позиції немає (вони ж бо укладені на виконання Мирного плану президента Порошенка).

«Усі внутрішні рухи в плані якихось нових законів я би радше сприймав у контексті пошуку президентськими технологами способів відтермінування виборів (якщо з рейтингом і надалі буде біда) без запровадження повноцінного воєнного стану та загравання з патріотично налаштованими українцями».

«Тому нам потрібно бути дуже уважними, як би там хтось нас без нас та й не поженив», – підсумував дипломат.

Коментарi

Коментарiв