У Мін’юсті обіцяють відновити судову систему протягом трьох років

270
Петренко обіцяє оновити судову систему України уже найближчими роками

Міністр юстиції України Павло Петренко розповів про зміни у системі правосуддя та прокоментував заборону російських інтернет-ресурсів Президентом Петром Порошенком.

За словами очільника Мін’юсту, поки із 8 тисяч суддів добровільно звільнилися лише 2 тисячі працівників Феміди, проте, як запевнив чиновник, звільнення не допоможе їм «уникнути відповідальності за незаконне збагачення або неправильно подані дані в електронних деклараціях».

«Фактично ми створюємо нову систему правосуддя, де персонал набирається за абсолютно новими принципами, через публічні іспити. До того ж, усі без виключення судді більше не зможуть користуватися недоторканністю – їх можна буде притягати до відповідальності у судовому порядку», – зазначив міністр, коментуючи впровадження реформи в інтерв’ю Die Presse.

Також він запевнив, що для українських суддів буде організована нова система відбору, таким чином, запевнив Петренко, «вже за три роки судова система буде відновлена».

Крім цього, урядовець прокоментував рішення президента про заборону інтернет-ресурсів РФ: «Ці укази відповідають Конституції. На кону стоїть безпека українських громадян і української держави, а не обмеження або переслідування свободи слова. Зокрема, в цих соціальних мережах (російських – ред.) працює понад 800 груп, які нелегальними шляхами збирають дані українських громадян».

Тому, переконаний він, запровадження санкцій стало адекватною відповіддю.

«Фактично ми ведемо війну з Російською Федерацією. І це було правильним рішенням», – підсумував політик.

Коментарi

Коментарiв