Кошти в країні є, але корупція не дозволяє підняти рівень життя – політолог

394
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк

Андрій Парубій як Глава ВРУ вдало уникав відповідальності за голосування щодо законопроекту пенсійної реформи, яке має відбутись цього тижня. Якщо рішення не ухвалять, він просто скаже, що у нардепів не було на це політичної волі – щоб таким чином не брати провину на себе. Так вважає директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

«Насправді Верховна Рада – це такий «хитросплетений клуб», де ніхто не хоче на себе брати кінцеву відповідальність за провалені рішення. Тут згадується приказка, що міста беруть генерали, а здають солдати. Приблизно така ж ситуація і у нашому парламенті. Коли ухвалюють закони, там є багато імен, які до цього приклали руку, а коли їх провалюють, то винна вся Рада», – підкреслив політолог в ефірі ZIK.

Він переконаний – парламентарі усе ж таки зосередяться на питаннях, які вносили до порядку денного, оскільки це важливі фінансові рішення, і самі депутати б дуже хотіли, щоб, наприклад, зросли мінімальні пенсії.

«Хтось із нардепів сказав, що нікуди не годиться пенсія у 50 євро. В Україні є багато пенсіонерів, які отримують мізерні пенсії, і я думаю, що немає нічого поганого, якщо їх піднімуть», – висловив думку Давидюк.

Проте, додав він, аби уникнути економічного дисбалансу, потрібно боротись з корупцією.

«Якщо ми поборемо корупцію на митниці, то мінімальні пенсії можна піднімати не до двох тисяч гривень, а до шести. Якщо побороти корупцію в «Укравтодорі» – можна піднімати вже і пенсії, і зарплати. В Україні є надзвичайно великі грошові запаси, але потрібно побороти корупцію. Наприклад, митниця у нас 25 років «процвітає», а наші митники живуть не гірше, ніж депутати, а деякі – навіть краще».

Коментарi

Коментарiв