Правник: Уже три роки влада і українці живуть у паралельних реальностях

394
Заступник голови ЦВК (1999-2007 рр.), експерт Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) Марина Ставнійчук

Потрібно подумати, аби стосовно російських українців, навіть при запровадженні жорсткого контролю, діяли у межах прав людини та у межах забезпечення їм вільного пересування. Про це заявила заступник голови ЦВК (1999-2007 рр.), експерт Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) Марина Ставнійчук, коментуючи питання щодо запровадження Україною біометричного контролю для іноземців.

Ставнійчук нагадала, що очільник українського МЗС Павло Клімкін прокоментував відповідне рішення РНБО, висловившись на його підтримку та зауваживши, що йдеться насамперед про росіян.

Водночас, керівник департаменту МЗС уже висловився про подальший контроль за пересуванням росіян Україною та про наступні заходи щодо більш жорсткого перебування росіян у нашій країні.

«Я вже не перший раз говорю, що влада у таких важливих питаннях – питаннях національної безпеки – має говорити одним чітким голосом. Не може міністр виступати, а керівник департаменту його, даруйте, поправляти», – заявила експерт в ефірі ZIK.

Також вона підкреслила, що в РФ є величезна кількість російських українців, які часто їздять до України до родини тощо.

«Нам потрібно подумати, як би так зробити, щоби щодо російських українців навіть при запровадженні жорсткого контролю, ми діяли у межах прав людини, у межах забезпечення їм вільного пересування, як це передбачено Конституцією України», – переконана правник.

Коментарi

Коментарiв