Турчинов звинуватив нардепів у співучасті в кіберзлочинах проти України

429
Турчинов зробив гучну заяву на адресу низки українських нардепів

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що українські нардепи стали співучасниками кіберзлочинів проти власної країни.

За словами Турчинова, багато підприємств а організацій ще досі повністю не отямились від масштабної кібератаки 27 червня. Про це пише прес-служба РНБО.

«Протидія кібервійні, яка є складовою гібридної агресії РФ проти нашої країни потребує мобілізації як відповідних державних структур, так і значних фінансових та інтелектуальних ресурсів», – зазначив очільник РНБО, додавши, що кібернетичним та інформаційним загрозам неможливо ефективно протидіяти без законодавчого врегулювання багатьох питань в цій сфері.

Також він додав, що 11 липня проект закону «Щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» навіть не був включений до порядку денного.

«Депутати, які працюють декілька днів на місяць, мабуть, дуже втомились, і з наступного тижня йдуть у кількамісячну чергову відпустку. Вчора вони навіть не спромоглися включити до порядку денного закон, який має ключове значення для кіберзахисту держави», – наголосив політик.

Крім того, він зауважив, що ті депутати, «які не голосували за захист власної країни, прикриваючи свої деструктивні дії та бізнес-інтереси пустим популізмом і демагогією, є співучасниками кіберагресії проти України».

За його словами, з наступного тижня до середини вересня парламентарі планують роз’їхатись на відпочинок, «залишивши країну відкритою для нових кібератак та інформаційних провокацій».

«До речі, у депутатів також немає часу розглянути у другому читанні Закон 2126а «Щодо основних засад забезпечення кібербезпеки», який вже декілька місяців знаходиться у ВРУ», – наголосив Турчинов.

На його переконання, більшість, «яка сформувалась з Опоблоку та популістських фракцій парламенту» відмовилась також підтримувати і закон, що мав поставити фільтр для отримання українських біометричних закордонних паспортів колаборантами та агентами російських спецслужб, які маскуються під громадян-патріотів, що перебувають на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

Коментарi

Коментарiв