Третій Майдан: чи чекати українцям нової революції

819
Наскільки в Україні сьогодні висока імовірність нового Майдану?

Кілька років тому після Майдану українцям обіцяли казкові реформи. Однак, неважко зрозуміти, що більшість обіцянок так і залишилися лише обіцянками. Чи варто очікувати на цьому тлі чергової революції – пояснив відомий історик Ярослав Грицак.

За словами історика, нині шанс на третій Майдан дуже низький.

«Його перебільшують. Це, знаєте, все страхи і залякування. У часи Януковича було декілька майданів: податковий майдан, наприклад, і ще дуже багато інших. Але жоден з них не став справжнім Майданом, поки не сталося ще щось», – підкреслив Грицак в інтерв’ю Апострофу.

«Отже, для того, щоб протестний рух перетворився на масовий, має ще щось статися. Цього ще немає сьогодні, і ще довго не буде, швидше за все. Кажу ж, подивіться на економіку. І перший, і другий Майдани сталися на хвилі економічного піднесення. І це не випадково», – зауважив фахівець.

Він також додав, що революція дуже часто починається не тоді, коли стає гірше, а коли стає краще.

«У режимі виживання люди розуміють, що треба виживати, в них надії високої немає. Це складна теорія. Розумієте, змінився характер бідності. Зараз бідність відносна, це означає, що якщо я живу у Львові, то мені хотілося б жити так, як живуть мої однолітки в Парижі. Чи якщо я маю машину однієї марки, то я вважаю себе бідним у порівнянні з тим, хто має машину іншої марки. Це відносна бідність», – запевнив експерт.

«Абсолютної бідності в нас немає, майже немає. Є, звичайно, випадки. Але історій, коли люди помирають з голоду чи з холоду, стає менше. Це не означає, що механізмом революції є бідність відносна, а не абсолютна. Ні. Але ця відносна бідність проявляється тоді, коли є високі очікування, коли ми хочемо мати більше, ніж маємо», – підсумував історик.

Коментарi

Коментарiв