Нардеп закликав посадити очільницю «Мінздоху» за спалах ботулізму

308
Нардеп хоче посадити очільницю МОЗ Уляну Супрун

Спалаху ботулізму в Україні можна було б уникнути, якби Міністерство охорони здоров’я скористалось залишками анатоксину, привезеного з Польщі ще 2015 року. Вирішити проблему зміг би і наказ Уляни Супрун про разову закупівлю таких потрібних ліків без реєстрації. Про це заявив заступник глави Комітету з питань охорони здоров‘я Олег Мусій.

«За бездіяльність пані Супрун треба посадити в тюрму. Вона абсолютно безвідповідальна і некомпетентна», – запевнив нардеп, додавши, що спалаху ботулізму можна було уникнути, видавши наказ про закупівлю ліків без реєстрації. Про це ідеться у сюжеті ZIK.

«Закон про лікарські засоби, а саме його 17 стаття, говорить, що в певних випадках дозволено ввозити будь-які медичні засоби, зокрема сироватки. Але це разовий дозвіл, який видається на конкретний термін», – зазначає експерт із медичного права Андрій Винничук.

Однак, на офіційному сайті в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що раніше закупівлею сироваток займалися органи місцевої влади. Проте вони не змогли ефективно провести роботу.

«Відповідно до цього міністерство ініціює внесення сироваток від ботулізму до переліку препаратів, які закуповуються за кошти державного бюджету через міжнародні організації», – стверджує Супрун.

Слід зауважити, що ботулізм досі вирує серед українців. Найбільше смертей зафіксовано на Сході та в Центрі України. За останні місяці через хворобу в лікарнях опинилось понад 70 громадян.

«У 2015 році МОЗ видали разовий дозвіл на ввіз польських медикаментів від недуги, з терміном зберігання до кінця 2017 року. Його залишками можна було б скористатись і вберегти життя українців. Супрун повинна знати, де локалізуються ліки», – наголосив Мусій.

«Українцям потрібно вийти з протестом під МОЗ та Кабмін. Необхідно змусити пана Гройсмана і ВР подати кандидата на посаду міністра охорони здоров‘я і проголосувати за це. В іншому випадку – розпустити усіх політиків», – резюмував нардеп.

Коментарi

Коментарiв