Україні слід стежити за здатністю Макрона опиратися проросійському лобі – дипломат

351
Експерт порадив стежити за поведінкою Макрона щодо проросійського лобі

Для Україні і Європи в цілому починається новий динамічний етап великої політичної гри. Однак, як не парадоксально, він починається за старими правилами. Про це розповів дипломат, очільник правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

«Цей етап припадає на не найкращий час для Анґели Меркель, що наближається до виборів, на яких ніби й лідирує, але кожен крок може мати серйозні наслідки. Меркель до жовтня буде змушена дотримуватися дуже консервативного підходу. Позиція не змінюватиметься – Мінські домовленості з поясненням, що Росія має виконувати свою частину», – підкреслив Яременко у своєму Facebook.

Водночас, за його словами, президент Франції Еммануель Макрон є більш активним.

«Макрон хоче перемог, звершень. Проте з огляду на складні відносини зі США та надскладну ситуацію в ЄС, він здебільшого підтримуватиме Меркель. Макрон, схоже, добре усвідомлює відповідальність за європейську єдність», – стверджує дипломат.

На його думку, проблема, за якою варто стежити, це здатність Макрона опиратися промосковському політичному та бізнесовому лобі.

Щодо США, то, вважає експерт, Трамп не пропонує нічого відмінного від того, що, за його ж словами, неправильно робив Барак Обама – стримування Росії, де потрібно, та співробітництво з нею.

«Імовірно, ця ситуація залишатиметься незмінною не завжди, але щодо України його, схоже, наразі надійно загнали в коридор можливостей – санкції проти РФ зберігатимуться доти, доки під окупацією будуть Донбас і Крим», – зауважив фахівець, нагадавши, що Росія наближається до виборів, тому Путін не може дозволити собі в цей час якийсь політичний відступ.

«Економічне становище РФ зовсім не свідчить про те, що прогнози щодо розпаду Росії можуть справдитися в перспективі кількох років. Путін наполягатиме на своєму», – пише Яременко.

Також він висловив думку, що й у Президента України Петра Порошенка поза Мінськими домовленостями позиції немає.

«Усі внутрішні рухи в плані якихось нових законів радше варто сприймати в контексті пошуку президентськими технологами способів відтермінування виборів, а якщо з рейтингом і надалі буде погано, то буде загравання з патріотично налаштованими українцями. Тому «наша песня хороша – начинай сначала», – підсумував дипломат.

Коментарi

Коментарiв