Провал чи єдиний вихід: чому не можна відмовлятися від Мінських домовленостей

528
Політолог переконаний - Мінські домовленості не можна закривати

Попри заклики низки політиків «закрити» Мінські домовленості їх не можна ігнорувати. На базі невиконання Росією цих угод проти неї, в тому числі, запроваджена частина санкцій. До того ж, Мінські домовленості зупинили активну фазу військового конфлікту. Про це розповів директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

«Легко критикувати Мінські домовленості, кажучи, що вони не працюють і потрібно від них відмовитися. Але Мінські домовленості зупинили активну фазу конфлікту на Донбасі. На базі конструкції Мінських домовленостей вибудувані антиросійські санкції. Крім того, завдяки роботі Тристоронньої контактної групи так чи інакше, але звільняють українських полонених», – підкреслив політолог у коментарі 24.

На його переконання, можна придумати інший формат. Наприклад, «Женева плюс один», або якісь домовленості зі США.

Проте, додав Давидюк, українські політики не вміють нічого створювати, а можуть тільки руйнувати.

«Усі кричать: давайте закриємо Мінські домовленості. Але питання: що взамін? Будапештський договір? Відповідь: яка різниця, головне закрити. Але це мислення пострадянських політиків. Немає напрацьованої альтернативи. І взагалі, українські політики рідко пропонують якесь загальне рішення», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв