США серйозно взялись за Україну – ІноЗМІ

960
Сполучені Штати Америки серйозно взялись за українські питання?

В української влади був дуже вдалий тиждень – США хочуть допомогти Україні впоратися з Росією. Про це свідчать різкі висловлювання Держсекретаря США Рекса Тіллерсона і призначення Курта Волкера, який є близьким колегою сенатора Джона Маккейна.

Таку думку висловила редактор National Post, старший науковий співробітник Atlantic Council Діана Френсіс, передає НВ.

Зокрема, вона нагадала про заяву Держсекретаря США, який оголосив, що санкції щодо Росії будуть збережені доти, доки Кремль не почне виконувати Мінські домовленості для деескалації конфлікту на Донбасі.

«Тіллерсон заявив, що війна в Україні була «запланована і запущена Москвою». Така прямолінійність Держсекретаря стала «справжньою музикою» для вух українців. З моменту обрання Трампа ніхто не знав, як новий президент реагуватиме на агресію Росії в Україні», – зазначає Френсіс.

За її словами, призначення на посаду спеціального посла США в Україні Курта Волкера теж не випадкове. Так, саме Волкер закликав до військової конфронтації з Росією, коли Кремль почав бойові дії на Донбасі.

Крім того, представник Держдепу США Хізер Ноєрт заявила, що у Департаменті переконані – російських бойовиків на Донбасі фінансує Кремль, який несе відповідальність за смерті тисяч українців.

На переконання Френсіс, це все свідчить про серйозну підтримку України з боку США.

«Нарешті, після трьох років убивств і хаосу, Путіна хоч якось осмикнули. Мінські угоди були приречені з самого початку. Але навіть якщо вони якимось чином воскреснуть, цього разу в процесі братиме участь і новий президент Франції Еммануель Макрон, один з небагатьох західних лідерів, який відкрито критикує Путіна за кібератаки і ситуацію в Україні. Очевидно, що Путін загрався», – резюмував оглядач.

Коментарi

Коментарiв