Очільниця НАЗК скаржиться на зарплату своїх підопічних у 12-15 тисяч

347
Корчак поскаржилася, що працівники НАЗК не можуть перевіряти декларації українських політиків через низькі зарплати

Очільниця Національного агентства із запобігання корупції Наталія Корчак стверджує, що її підопічним із такими маленькими зарплатами складно перевіряти декларації українських високопосадовців, куди внесено величезні активи.

За словами Корчак, працівники Нацагентства не отримують премії, ще починаючи з грудня.

«Премії у нас отримували всі працівники – і держслужбовці іноді отримували більше, ніж члени НАЗК. Коли ми почали працювати минулого року, кількість працюючих у нас була в рази меншою, ніж сьогодні. А будь-яка бюджетна організація працює за принципом використання коштів, які їй надала держава для виплати зарплати. Якщо ти цей фонд не використовуєш до кінця року, бюджет на наступний рік зменшується», – заявила глава антикорупційного відомства у коментарі Главкому.

Крім того, вона стверджує, що стимулювати працівників відомства у неї немає жодної можливості.

«Співробітники НАЗК є держслужбовцями, вони отримують заробітну плату на рівні посадових окладів секретаріату Кабінету міністрів. І маючи справу з деклараціями і різноманітними корупційними ризиками, отримують невеликі зарплати. Якщо порівняти з НАБУ або Агенцією з повернення активів, то там чітко вказано гарантовані зарплати для працівників на рівні 20–30 тисяч. Складно пояснити працівнику, чому за 12 чи 15 тисяч він повинен перевіряти ту саму декларацію Гройсмана і дивитись його активи», – зазначила посадовець.

Також вона запевнила, що з часом потрібно буде ставити питання про внесення змін у Закон «Про запобігання корупції» в частині оплати праці співробітників НАЗК, аби забезпечити достойний рівень оплати та убезпечити людей від спокуси отримати якусь неправомірну вигоду.

До слова, раніше очільниця НАЗК не змогла пояснити, звідки у неї 400 тисяч гривень доходу у грудні.

Коментарi

Коментарiв