Чи поверне новий закон окуповані території: думка експерта

483
Політолог пропонує позбавити українського громадянства тих, хто зі зброєю в руках воював проти України

Новина про розробку законопроекту щодо деокупації територій Донбасу швидше покликана зробити соціологічні заміри – влада намагається виміряти градус задоволення/незадоволення наших західних партнерів, Росії, українського населення і політикуму. Про це розповів директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

Як підкреслив Давидюк, цей закон мав бути розроблений давно. Однак, за його словами, важливо, аби цим законом ми не легалізували окуповані території в статусі «заморожених».

Також експерт підкреслив, що ми не маємо писати документ, який би влаштовував Росію.

Однак, по-перше, цей закон не повинен призвести до ескалації конфлікту, і, по-друге, він має реально повертати окуповані території.

«Якщо ми будемо гратися термінами «окупація», «загарбники» тощо, то вийдемо нарешті на дефініцію визначення того, що насправді робить Росія на Донбасі. Але чи допоможе це повернути території? Тому дуже важливо, щоб дії українського керівництва були націлені не на те, щоб злити російського ведмедя, бігти в Європу і казати, що він на нас нападає. Тому що деяким представникам влади вигідна війна. А треба писати такий закон, який би сприяв звільненню територій», – висловив думку політолог у коментарі 24.

Також він запевнив, що щодо реінтеграції населення окупованих територій повинні бути конкретні кроки. Зокрема, фахівець пропонує позбавити українського громадянства тих, хто зі зброєю в руках воював проти України. Врегулювати законодавчо питання про виплати пенсій, соціальну допомогу, контроль за україно-російським кордоном. Крім того, видати всім жителям цих територій біометричні паспорти.

Коментарi

Коментарiв