The Washington Post: Чому Трамп насправді так любить Росію

954
Як насправді Трамп ставиться до Росії?

Любов президента США Дональда Трампа до Росії вже дуже давня. Він почав «вихваляти» РФ та її лідера Володимира Путіна ще десять років тому. Причина банальна – притік російських грошей на Захід. Таке дружнє ставлення до РФ є настільки «незвичайним» для Трампа, що варто спробувати знайти цьому хоч якесь пояснення, про що пише відомий оглядач Фарід Закарія у статті для The Washington Post.

За словами Закарії, прояснення причин захвату Трампом Росією проллє світло і на справу щодо розслідування зв’язків виборчого штабу нинішнього президента США із РФ.

Як він зауважив, Трамп уже три десятиліття зберігає чітку і послідовну позицію у зовнішній політиці: він скептично і інстинктивно вороже ставиться до інших країн та їх лідерів, що підкреслюють жорсткі висловлювання і звинувачення, які президент адресував таким державам як Японія, Саудівська Аравія, Китай і Мексика.

«Таке «базове ставлення» Трампа до світу, проте він все ж робить виняток для однієї країни – Росії. (…) Ще десять років тому Трамп говорив, що Путін «відновлює імідж Росії і саму Росію», – підкреслив журналіст.

Також він зауважив, що Трамп «захоплено» відреагував і на опублікований 2013 року в газеті The New York Times лист Путіна, в якому російський президент закликав адміністрацію свого тодішнього колеги Барака Обами не реагувати на «застосування хімічної зброї сирійським урядом» і заявляв, що воно насправді було використано силами опозиції – мільярдер говорив, що лист написано «приголомшливою» мовою, а Путін «хоче стати лідером всього світу, і саме до цього зараз і йде».

«Під час своєї передвиборної кампанії президент США божився, що налагодить відносини з Москвою, оточивши себе людьми, тісно пов’язаними з Росією, включаючи колишнього начальника його виборчого штабу Пола Манафорта. Не варто забувати і про «регулярні контакти між членами виборчого штабу Трампа і високопоставленими російськими чиновниками», – наголосив оглядач.

Крім того, він акцентував на тому, що повністю виключати «невинні пояснення» подібного «підлабузництва» Трампа щодо Росії не варто.

«Тому розгадати цю «любов», що знаходиться у «самому серці президентства Трампа», найкраще спробують люди, які розслідують «російську справу»,
– резюмував Закарія.

Коментарi

Коментарiв