Екологічні збитки на контрольованому Україною Донбасі сягнули 15 млрд грн

356
Екологічні збитки на Донбасі сягають близько 15 мільярдів гривень

Фахівці Міністерства екології та природних ресурсів України підрахували, що лише на підконтрольних українській владі територіях Донбасу екологічні збитки, спричинені військовою агресією, становлять близько 15 мільярдів гривень. Причому навіть ця сума досить не точна. Про це повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш.

За словами заступника міністра, остаточно оцінити втрати можна буде лише відновлюючи природні об’єкти. Тож у підсумку може вийти, що витрати на регенерацію будуть колосальними.

«Міністерство екології та природних ресурсів України провело розрахунки щодо втрат, які були спричинені агресією на Донбасі. Екологічні збитки ми оцінюємо, орієнтовно, у 15 мільярдів гривень. До уваги брали нанесену шкоду навколишньому середовищу на підконтрольній Україні території – переважно повітрю та воді. Також прораховували земельні збитки, внаслідок бомбувань і т.д.», – зазначив Вакараш у коментарі ZIK.

На цьому тлі він підкреслив, що ідеться про втрати на підконтрольних Києву територіях Донбасу, оскільки Міністерство не мало можливості підрахувати збитки в окупованих районах.

Також чиновник додав, що нині неможливо оцінити усі втрати в галузі екології, які завдала війна на Сході України.

«Ми склали перелік критичних об’єктів на Донбасі і моніторимо те, як ситуація може скластись надалі. Тож п’ятнадцять мільярдів, про які йшлося, це лише по тих об’єктах, що перебувають у сфері управління Мінекології. Тому й оцінити на сьогодні усі збитки завдані сходу України – неможливо», – резюмував посадовець.

Коментарi

Коментарiв