«Після кабана Януковича» – психолог розповів, як український політикум змінився після Майдану

479
Як змінився український політикум за три роки після Революції?

Українська політична еліта стала більш транспарентною після Революції гідності й активніше реагує на суспільні запити. Про це в ефірі Обозреватель.LIVE розповів психолог, експерт із невербальної комунікації Валентин Кім.

«Та школа, яка прийшла після 2014 року, вона стала ще більш базарною, більш публічною, більш відкритою для спілкування. У цьому плані вплинула журналістика, тому що журналісти формують думку і ставлення людей до політиків, і політики стали акуратніше ставитися до тих питань, які є. Після кабана Януковича, який не рахувався ні з чим і не розумів половину питань, які йому задавали, сучасна українська політика стає більш конкурентною», – підкреслив психолог.

За його словами, іще рано говорити, що змінилася кардинально сама поведінка політиків.

«Поки ми бачимо, що для політиків цілком природно розпускати руки, у деяких ноги, влаштовувати бійки, розбірки, звинувачувати, підвищувати голос, кричати, погрожувати один одному, загрожувати, причому неперевіреними даними, забувати про це потім», – зауважив Кім.

«Це все ще відлуння незрілості політичної системи і незрілості самого суспільства, тому, що суспільство гідне тих політиків, які у нього є. Воно обирає зі себе тих, кому готове надати ось таке кермо влади», – додав фахівець.

Крім того, він зазначив, що суспільство вже зробило суттєві кроки до зміни такої ситуації.

«Суспільство прогресує набагато активніше, ніж держава. Держава поки відстає. Однак нам треба буде пройти ще дуже довгий шлях», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв