Між Україною і Білоруссю назріває скандал через фільм РФ про захоплення Криму

681
Україна чекає пояснення від Білорусі щодо пропагандистського фільму Росії

У зв’язку з показом трейлера російського пропагандистського фільму «Крим» режисера Олексія Піманова у мінських кінотеатрах українське посольство Білорусі передало МЗЩС країни відповідну ноту.

Документ передали ще 14 липня. Про це повідомляє білоруське видання TUT.BY.

Російський прокатник картини – група компаній «Парадіз» – підтвердив, що прокат фільму в Білорусі планується, і поки триває обговорення, в яких саме кінотеатрах. Фільм виходить на широкі екрани 28-29 вересня.

Стрічку «Крим» знято за підтримки російського урядового фонду «Фонду Кіно».

Режисером проекту виступив Олексій Піманов – очільник медіахолдингу «Красная Звєзда», в який входить однойменний пропагандистський телеканал.

Піманов в одному з інтерв’ю  відверто зізнався, що у підготовці фільму брав участь міністр оборони РФ Сергій Шойгу, допомагав, і це була «його ідея з самого початку».

За словами Піманова, у фільмі пояснюють, навіщо Росія окупувала Крим.

«Навіщо сталося? Багато хто вважає, що ось спало на думку, прошу вибачення, вищому керівництву Крим забрати, ось вони і забрали Крим. А найголовніше, заради чого це було зроблено – зрозуміли, що будуть трупи, що будуть вбивати, що буде майбутній Донецьк. Це було рішення, ухвалене раз у сто років», – зазначив режисер стрічки.

Коментарi

Коментарiв