Десятки подань ГПУ на нардепів створять загрозу для коаліції – політолог

316
Подання ГПУ загрожують розвалом коаліції?

Якщо Генеральна прокуратура України подасть цієї осені обіцяні 40 подань на депутатів парламенту, може виникнути загроза існуванню коаліції в парламенті. Таку думку у коментарі УНН висловив політолог Вадим Карасьов.

«Антикорупційний прокурор вже сказав, що очікуються подання на сорок чоловік. Але не всі ж вони, ці 40, поза коаліцією, напевно, буде там і список коаліціантів, а як же тоді коаліція? Вона буде чи ні? А якщо не буде коаліції, то треба парламент розпускати», – підкреслив політолог.

На його переконання, якщо парламент буде заблокований у своїй роботі і постане завдання розпустити ВРУ і призначити дострокові вибори, то це якраз і буде використано,

«Я якщо треба буде, щоб парламент і далі продовжував свою роботу, думаю, що 40 подань на депутатів парламенту – це завищена цифра і обійдеться точковими поданнями», – додав Карасьов.

Крім того, він висловив думку, що було би краще, аби прокуратура подавала точкові, але доказові уявлення на депутатів, а не вносила б цілі пакети по 5-6 депутатів, як це відбувається зараз, або на 40 парламентарів, як анонсовано.

Він також зауважив, що перша хвиля цього процесу, яка вже відбулася в парламенті, виявилася «не дуже масштабною – майже нікого не змило».

«Рішення щодо арешту Михайла Добкіна, швидше за все, не відбудеться, оскільки буде внесена застава, не кажучи вже про решту депутатів, на зняття недоторканності з яких Верховна Рада дала дозвіл і тих, кого вона захистила, залишивши їм недоторканність від прокуратури і НАБУ», – спрогнозував фахівець.

Коментарi

Коментарiв