НБУ: Ліквідація «ПриватБанку» обійшлася б державі у більш ніж 90 млрд грн

248
Банкрутство «ПриватБанку» призвело б до зупинки величезної кількості рахунків - НБУ

Ліквідація «ПриватБанку» коштувала б державному бюджету понад 90 мільярдів гривень. Про це заявила заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова.

За словами Рожкової, на момент націоналізації у «ПриватБанку» було зосереджено близько 90 млрд гривень строкових вкладів, які, у разі ліквідації банку, довелося б у короткий термін виплачувати.

«Суму розрахувати досить складно. Якщо ми говоримо про прямі витрати бюджету, то в банку на момент націоналізації було близько 90 млрд гривень строкових вкладів, які необхідно було б компенсувати населенню», – підкреслила представниця НБУ в інтерв’ю Ліга.net.

Крім того, вона додала, у банку були кошти малого і середнього бізнесу, який в разі ліквідації фінустанови втратив би всі свої кошти.

Як пояснила Рожкова, банкрутство «ПриватБанку» призвело б до зупинки величезної кількості рахунків, оскільки 50% транзакцій в країні проходило через цей банк.

Тому, за її словами, виплата вкладів в короткий термін призвела б до неминучої емісії, що, у свою чергу, негативно вплинуло б на курс, інфляцію, фінансову стабільність, а значить, постраждали б інші банки й економіка в цілому.

Коментарi

Коментарiв