Україна може опинитися на межі енергетичного колапсу – енергетик

469
Як вплине скорочення "Газпромом" обсягу транзиту через територію України на стан української ГТС?

Україні слід побоюватися не «Північного потоку-2», а наближення 2019 року. Такий прогноз зробив директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, оцінюючи українську ГТС і загрози через будівництво «Північного потоку-2».

«Саме після 2019 року «Газпром» пообіцяв скоротити обсяги транзиту через територію України до 15 мільярдів кубометрів, а можливо, й до 10. Це фактично означатиме смерть української ГТС. За таких обсягів транзиту її робота буде нерентабельною. Необхідно буде її оптимізувати, тобто просто порізати на металобрухт», – підкреслив фахівець у коментарі Слову і Ділу.

Він також запевнив, що півтора року, які залишилися, це занадто мало, для того, щоб урегулювати питання.

За його словами, за цей час «можна лише написати стос усіляких меморандумів, декларацій про наміри, але нічого не можна збудувати».

«Одна лише розробка техніко-економічного обґрунтування будь-якого проекту займає півроку. Після цього необхідно займатися будівництвом. У нас же поки обговорюють, як потрібно використовувати український транзитний потенціал, якого фактично немає», – наголосив Рябцев.

«Торгівля з РФ згортається, виходу на південні країни – Іран, Туреччину або на Кавказький регіон – у нас уже немає, РФ будує залізницю в обхід України, якою підуть усі транзитні вантажі з Китаю. Поки Україна розмірковувала, наші геополітичні та регіональні конкуренти діяли», – зауважив експерт.

У цілому, переконаний він, якщо найближчим часом Україна не перейде від міркувань про транзитний потенціал до реальних дій, то укотре опиниться на узбіччі не лише Європи, а й усього регіону.

Коментарi

Коментарiв