В Transparency International рознесли ідею України щодо антикорупційних палат замість судів

203
Від України усе активніше вимагають створення антикорупційних судів

У міжнародній організації Transparency Іntеrnаtіоnаl заявили, що антикорупційні палати при існуючих судах не зможуть замінити незалежного антикорупційного суду в Україні.

Про це йдеться в заяві ТІ Ukraine у Facebook.

За словами активістів, цю ідею також підтримує європейська спільнота.

«Transparency International EU звертає увагу на позицію Transparency International Ukraine про необхідність запровадження в Україні саме антикорупційних судів, а не палат», – підкреслили в організації.

Також там нагадали, що в Україні неприпустимими антикорупційні палати замість судів вважають громадська організація «Реанімаційний пакет реформ» і Національне антикорупційне бюро.

«Заява президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера про компромісний варіант антикорупційного судового органу викликала здивування у найбільших антикорупційних організацій в Україні. Вони не погоджуються на утворення менш незалежної антикорупційної палати при Вищому суді. Також слова Юнкера здивували деяких представників Європарламенту», – ідеться у заяві.

На цьому тлі Transparency Іntеrnаtіоnаl закликала українську владу створити таку антикорупційну судову інституцію, яка б відповідала таким основним вимогам:

– справи, які подаються з боку НАБУ і САП, мають розглядатися лише в антикорупційному суді;

– у Вищому антикорупційному суді має бути створена незалежна апеляційна палата;

– кандидати на посади суддів повинні обиратися на відкритому конкурсі. Міжнародні партнери мають складати більшість у колегії з добору суддів;

– антикорупційні судді мають бути забезпечені винагородою високого розміру. Окрім того, суддям і членам їх родин слід забезпечити достатній рівень безпеки.

Коментарi

Коментарiв