У відносинах з РФ Україні вже нема чого втрачати – політолог

407
Політичний експерт Сергій Таран

У запланованому запровадженні Україною збору біометричних даних для росіян немає нічого особливого, оскільки громадяни РФ здають таку саму «біометрику» при в’їзді в США або країни ЄС. Навряд чи Росія відповість дзеркально, і на ситуацію на Донбасі це не вплине. Так вважає очільник Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран.

За словами політолога, таке рішення України не вплине на ситуацію на Донбасі, оскільки РФ і далі посилюватиме вогонь, щоб дестабілізувати Україну. Однак, на його думку, це дозволить зменшити загрозу тероризму.

Як він зауважив, на практиці «біометрика» для росіян ще не запроваджена, і влада лише планує це зробити. Тому, стверджує експерт, крок у відповідь з боку Росії, якщо він буде, то лише після запровадження цього механізму. До того ж, Україна не пропонує нічого такого особливого.

«Росіяни, в’їжджаючи на територію ЄС або США, також здають таку саму «біометрику». Але Росія не скаржиться і не вводить дзеркальні заходи. Тому навряд чи щодо України будуть такі кроки, хіба що інформаційний галас. Оскільки Україна хоче запровадити «біометрику» не проти громадян РФ, а проти тих, хто не має при в’їзді біометричних паспортів. Просто, в основному, це росіяни», – підкреслив політолог у коментарі 24.

Також він підмітив, що Україна повторює практику тих країн, які мають загрозу тероризму. Тим більше, що у відносинах з РФ нам вже нема чого втрачати.

Тому, переконаний фахівець, на ситуацію на Донбасі запровадження «біометрики» жодним чином не вплине. Росія так чи інакше буде періодично посилювати вогонь, тому що їй потрібно тримати цю територію в напрузі, щоб дестабілізувати Україну.

«Біометрика» дозволить більш чітко контролювати тих людей, які в’їжджають до нас з Росії, і зменшити загрозу тероризму. І це зміна щодо українсько-російського конфлікту», – підсумував Сергій Таран.

Коментарi

Коментарiв