Чи визнає Кремль «Малоросію» Захарченка в Україні

332
Експерт переконаний - Кремль не визнає "Малоросію" Захарченка

Кремль поки офіційно не визнаватиме «Малоросію», ідею якої висунув ватажок так званої ДНР Захарченко. Однак напередодні президентських виборів у Росії це може трапитися. Цю думку висловив політичний оглядач Костянтин Еґґерт, передає DW.

«Увесь цей показний кремлівський туман (реакція Кремля на «Малоросію» Захарченка – ред.) – завіса, покликана до певного часу зберігати інтригу щодо майбутнього фактично захопленої території Донбасу», – переконаний оглядач.

Зокрема, додав він, слід згадати, що відбувалося там в останні місяці: визнання рубля офіційною валютою так званих «республік»; остаточний перехід шкіл на російські посібники та програми; фактичне захоплення підприємств, що належать українським фізичним і юридичним особам; визнання паспортів «ДНР» і «ЛНР» у Росії.

«Зрозуміло, виключно виходячи з суто «гуманітарних міркувань». Їм, як відомо, офіційна Росія завжди надає великого значення – наприклад, в Сирії»,
– зауважив Еґґерат.

За його словами, усе це виглядає, як повзуча анексія, однак офіційно анексії не буде.

«Це, по-перше, занадто великий ризик нових, жорсткіших санкцій. А, по-друге, ідею входження «ЛНР» і «ДНР» до складу Росії, згідно з даними соцопитувань, підтримують не більше чверті росіян. Зате «взагалі» морально та матеріально підтримувати жителів Донбасу, навпаки, погоджується більшість», – підкреслив автор.

Крім того, він зауважив, що нині відбувається підготовка офіційного визнання маріонеткових республік напередодні президентських виборів в Росії під приводом «порятунку російського населення».

«Зрозуміло, остаточне рішення ще не ухвалено – Кремль завжди намагається залишати собі свободу рук до останнього моменту. Але іншої ідеї, здатної створити хоч якусь патріотичну хвилю напередодні ключових для Путіна виборів, крім російського націоналізму в стилі Мілошевича, в адміністрації президента, схоже, так і не знайшли», – наголосив журналіст.

На його переконання, реакція Заходу на визнання сепаратистських утворень буде помірною: якщо Путін визнає їхню незалежність, то ЄС і США запровадять нові санкції.

«Єдина справжня проблема – це те, що визнання так званих ДНР і ЛНР об’єктивно зіграє на руку Петру Порошенку. Україна знову опиниться жертвою Росії. Її президент після цього точно не буде пов’язаним Мінськими домовленостями (вони просто втратять будь-який сенс) і повністю позбудеться навіть від гіпотетичного тиску з боку Заходу щодо теми майбутнього політичного устрою сходу України», – підсумував публіцист.

Коментарi

Коментарiв