Готуйтеся до здачі Донбасу – журналіст про «Малоросію»

505
У Кремлі хочуть пошвидше позбутися "народних республік"?

Слова помічника Путіна Владіслава Суркова про те, що заява ватажка «ДНР» Олександра Захарченка про створення «Малоросії» обумовлена війною Донбасу за єдину Україну, свідчать про бажання Кремля позбутися «народних республік». Таку думку висловив український журналіст, публіцист і ведучий Віталій Портніков.

Як нагадав Портніков, на початку війни вважалося – боротьба іде за «Новоросію», яку «більшовики подарували українцям». Незабаром, коли російський наступ на Сході захлинувся, пропагандисти перейшли до створення якоїсь нової «донбаської» нації – зі своїм власним менталітетом, відмінним від українського.

«А тепер раптом виявляється, що Захарченко воює не за відділення Донбасу, а за його возз’єднання з Україною. Хто б міг подумати! Цікаво, а сам Захарченко про це знає?», – підкреслив фахівець у статті для Крим.Реалії.

На його переконання, російським чиновникам дуже хотілося віддати Донбас «слухняній», прокремлівській Україні, проте це неможливо, тому в Кремлі кажуть про «громадянську війну» в Україні.

«Однак у «громадянській війні» можуть перемогти як «малороси», так і українці… Якщо ніякого «російського» Донбасу немає, якщо немає «Новоросії», а є тільки «Малоросія», яка одним рухом руки перетворюється в Україну – то про що суперечка? Головне, що пояснив своїм помічникам Сурков – це «внутрішньоукраїнська дискусія». Простіше кажучи – готуйтеся до здачі Донбасу», – підсумував публіцист.

Коментарi

Коментарiв