Вітчизняним лікарям можуть дозволити не робити аборти з етичних міркувань

411
Лікарям Україні можуть дозволити не робити аборт із міркувань совісті

У Верховній Раді України було зареєстровано проект закону, що пропонує дозволити лікарям відмовляти жінці в аборті з міркувань совісті.

Законопроект № 6747 було зареєстровано 17 липня. Зараз його розглядають у Комітеті з питань охорони здоров’я. Про це пише Українська правда.

Згідно з документом, медпрацівник має право відмовитися призначати чи робити штучне переривання вагітності через світоглядні чи релігійні переконання.

Водночас лікар зобов’язаний повідомити про свою відмову жінці, надати всю необхідну інформацію про операцію, а також про медичного працівника чи заклад охорони здоров’я, де вона може отримати ці медичні послуги.

За відмову призначити або взяти участь у проведенні аборту лікар не може бути притягнутий до відповідальності.

Крім того, йдеться, що у разі невідкладної ситуації лікар не може відмовитися від проведення штучного переривання вагітності.

У законопроекті підкреслюється, що аборт може бути проведений за бажанням жінки у закладах охорони здоров’я при вагітності терміном не більше 12 тижнів.

В окремих встановлених законодавством випадках, штучне переривання вагітності може бути проведене при вагітності від 12 до 22 тижнів.

Серед ініціаторів змін у законодавстві – нардепи Павло Унгурян, Юрій Мірошниченко, Ігор Мосійчук, Оксана білозір, Олександр Бригинець та інші.

Автори проекту посилаються на Декларацію відносно медичного аборту, ухвалену Всесвітньою медичною асамблеєю 1970 року(зі змінами 1983 року).

У Декларації зазначається також, що якщо лікарю не дозволяють призначати та виконувати аборт його переконання, він може відмовитися від цього, забезпечивши продовження надання медичної допомоги кваліфікованими колегами.

2010 року Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію №1763 «Право на заперечення з міркувань совісті при наданні легальної медичної допомоги», у якій зазначено, що жодна особа, лікарня чи установа не повинні бути примушені, притягнені до відповідальності чи дискриміновані у будь-якій формі за відмову від виконання, надання, допомоги у здійсненні чи проведенні аборту.

Коментарi

Коментарiв