Соціолог закликала створити «чорні списки», аби очистити Верховну Раду

387
Відомий соціолог порадил українцям очистити ВРУ, створивши "чорні списки"

Епопея зі зняттям недоторканності з низки народних депутатів безпосередньо перед завершенням сесії парламенту більше схожа на кіно чи серіал, однак на відміну від кінематографа кінця цього фільму не видно. Про це розповіла відомий український соціолог, директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

«Будь-який серіал повинен закінчуватися, але наш, український, здається нескінченним. Хоча те, що виглядає як кіно, насправді – прояв серйозної хвороби, хронічної і давно діагностованої. Ідеться про корупцію – ракову пухлину, яка роз’їдає суспільний організм», – наголосила Бекешкіна у статті для НВ.

«Здавалося б, кращий спосіб вилікуватися від запущеної і небезпечної хвороби – хірургічним шляхом вирізати хворі ділянки. Причому це просто зробити: зняти з депутатів недоторканність і дати можливість відповідним органам працювати в повну силу – аналізувати декларації народних обранців і розслідувати, хто всі ці філантропи, які позичають їм шалені суми», – зауважила соціолог.

Також вона додала, що у цій ситуації виникає багато питань. Наприклад, звідки взяли ці гроші? Чи сплачено податки з готівки, законсервованої в банках (тих, що скляні)? Кому по доброті душевній роздавались гектари міських зелених зон?

«Тобто все, що потрібно, – виконати обіцянки, які кандидати давали під час виборів: зняти з себе недоторканність. Але в це слабко віриться: занадто багато тих, хто боїться «торкань», – підкреслила фахівець.

Водночас вона підмітила, що багато хто зараз закликає домагатися дострокових виборів до парламенту.

За її словами, кардинально це ситуацію не змінить. Тому, переконана експерт, українцям навряд чи варто сподіватися, що до наступних виборів буде вибудувана нормальна партійна система, де місця в списках партій не будуть продаватися за гроші.

«Так що ж робити? Як мінімум – очистити наступну Верховну Раду від злоякісних елементів. І чорні списки пора готувати прямо зараз. Кого в них включати? Тих, кому недоторканність дозволила вийти сухим з води. Тих, чиї статки неможливо пояснити (крім як дружньою позикою або горщиком із золотом, знайденим в городі). Тих, хто відчайдушно захищає «своїх» корупціонерів. І зробити так, щоб партії втрачали голоси, якщо включають в списки цих дискредитованих особистостей», – підсумував соціолог.

Коментарi

Коментарiв