Нардепи повинні читати Божі заповіді, а не «Отче наш» – священик

389
Священнослужитель порадив нардепам читати Божі заповіді, а не "Отче наш", як пропонують деякі депутати

Для християн, юдеїв і мусульман Божі заповіді є єдиними загальнолюдськими і етичними цінностями. Тому доречніше було б у Верховній Раді України нагадувати про те, що не можна красти, вбивати, брехати, ніж промовляти усім разом молитву «Отче наш». Таку думку висловив ректор Відкритого Православного університету святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

«Молитва повинна залишатися таїнством. Бо коли Господь давав молитву «Отче наш», він казав: не молись, як фарисеї перед людьми, а зайди в таємну кімнату, залишися сам і там розмовляй зі своїм Богом», – зауважив Коваленко в ефірі ZIK.

На його думку, слід було би проголошувати у залі засідань Верховної ради Божі заповіді, які для більшості релігій є єдиними.

«Мені здається, що доречнішим було б все ж таки виголошувати та нагадувати Божі заповіді у Верховній раді. Оскільки вони є єдиними для християн, юдеїв та мусульман. І лежать в основі загальнолюдських етичних цінностей: не вкради, не бреши, не бажай чужого, не вбивай. Тобто ці речі є універсальними», – пояснив священик.

Крім того, стверджує він, слід було б запрошувати на початок сесії керівника чи представника однієї з релігійних спільнот.

«Можливо, варто було давати п’ять хвилин на одну Божу заповідь у Верховній Раді традиційній чи нетрадиційній для України релігійній спільноті. Бо коли говоримо тільки про молитву, у кожного вона своя. Тому нехай молитва залишається молитвою», – підсумував священнослужитель.

Коментарi

Коментарiв