«Громадське радіо» оштрафували за порушення мовних квот

1370
Відому радіостанцію оштрафували за порушення українських мовних квот

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 20 липня 2017 року ухвалила рішення про стягнення штрафів із двох мовників – «Громадське радіо» і «Буковинська хвиля», – в ефірі яких зафіксовано порушення вимог частини другої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Згідно з ліцензією, ефір «Громадського радіо» складається з розмовних програм і 5 годин музики.

«При цьому ми прорахували, що нашій аудиторії цікава саме інструментальна музика, без вокалу. Тому у звичайний день у нас в ефірі немає ані пісень українською, ані російською мовами. Лише іноді у розмовних програмах ми вставляємо пісні, як правило українські», – ідеться у повідомленні мовника.

Третього травня 2017 року у вечірній програмі «Громадського радіо» була київська група, в репертуарі якої є пісні російською мовою. Три пісні пролунали в ефірі програми.

«Важливо відмітити, що музиканти в наших програмах з’являються раз на тиждень – і цього разу їхня поява збіглася з перевіркою Національної ради. Три пісні одразу порушили формальну квоту, що і зафіксувала перевірка», – пояснили на радіо.

Унаслідок цього Нацрада оголосила мовнику штраф, який буде сплачено.

«Громадське радіо» поділяє позицію про недосконалість закону про мовні квоти і вважає, що ми постраждали через недосконалість механізму нарахування квот. Зрозуміло, що в ефірі багатьох музичних радіостанцій в підсумку звучить в десятки разів більше російськомовних пісень, але вони мають можливість балансувати це україномовними піснями. В нашому випадку ми не змогли цього зробити, оскільки ставимо в ефір інструментальні композиції», – заявили в компанії.

Якщо коротко, нас оштрафували на 1700 гривень за порушення мовних квот. Що сталося, чому, і чи зробили ми висновки? Чита…

Опубліковано Іриною Славінською 21 липня 2017 р.

Коментарi

Коментарiв