Американський політолог назвав найбільший страх Путіна

592
Найбільшим страхом Путіна є поява ще однієї країни, де основною мовою буде російська?

Російська Федерація завжди турбуватиметься з приводу фактору мови. Про це розповів відомий американський політолог Пол Ґобл.

«Російська мова – це не одна мова, а багато. Українська досить схожа на російську і тому має потенціал розділити ці різні російські мови. Путін, як і більшість росіян, не може повірити, що російський народ не єдиний і що російська мова – не єдина річ. Російська, якою говорять у Москві, – це не та російська, якою говорять у Новосибірську. І тому українська, будучи спорідненою мовою, має потенціал роз’єднати їх», – підкреслив Ґобл в інтерв’ю Апострофу.

За його словами, найбільшим страхом російського президента є поява ще однієї країни, де основною мовою буде російська.

Крім того, політолог зауважив, що люди з сусідніх із Росією країн боялися, що якщо їхні мови поступляться у деяких царинах використання російської мови – це неминуче означатиме, що вони програли свою національну ідентичність.

«Путін не може примиритися з думкою, що десь може бути країна, де розмовляють російською, але це не частина Росії. Кремлівський лідер живе з дуже старомодним баченням світу і воно весь час показує свою хибність», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв