«Людський вимір війни»: Волкер поділився враженнями від зони АТО

424
Спецпредставник США в Україні Курт Волкер зробив низку важливих заяв, що, певно, викличуть істерику Кремля

Спеціальний представник адміністрації США для переговорів щодо врегулювання на окупованій частині Сходу України Курт Волкер розповів, що був вражений людським виміром війни на Донбасі, а також зробив низку важливих для української сторони заяв.

Волкер зізнався, що в потязі, яким він їхав до Києва з Краматорська, його вразило число щоденних порушень режиму припинення вогню на лінії контакту на Донбасі, і особливо непокоїть недавній спалах бойових дій. Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

До того ж, за його словами, в Авдіївці, яку він відвідав раніше в неділю, він був вражений від вигляду житлових будинків, в яких далі живуть люди і в яких стіни були вибиті прямими артилерійськими влучаннями.

Найбільше ж спецпредставника США вразила людська ціна війни, яку він обговорював зі шкільними вчителями, що пережили вже кілька років боїв, і з чоловіком, якому вибухом снаряда на вулиці, де той ішов, відірвало і руки, і ноги.

Також американський дипломат заявив, що його призначення, нинішній візит на Схід України і майбутні відвідини Парижа і Брюсселя є відповіддю на необхідність для США відігравати більшу роль у мирному процесі в Україні.

На запитання, чи розуміють у США, що на Донбасі йдеться не про «внутрішній конфлікт» чи «громадянську війну», як твердить Москва, а про відверту агресію Росії проти України, Волкер відповів: «Так, ми це розуміємо. Ми бачимо, що відбувається, ми розуміємо, як цей конфлікт почався, ми розуміємо, як він управляється зараз».

Крім того, він підкреслив, що цю кризу треба вирішити якомога швидше, і саме тому дуже важливо, щоб США більше залучилися до вирішення ситуації.

«Ми хочемо виробити стратегічне розуміння конфлікту», – заявив спецпредставник Сполучених Штатів, зауваживши, що це необхідно, аби рухатися далі і відновити територіальну цілісність і суверенітет України, додав він.

Коментарi

Коментарiв