Реальний шанс на нашу користь – військовий про нову роль США у війні на Донбасі

495
Експерт переконаний - США зіграють важливу роль у вирішенні конфлікту в Україні

Останню заяву спеціального представника США по Україні Курта Волкера, зокрема про те, що на Донбасі триває гаряча війна, а не звичайний конфлікт, можна розцінювати як реальний шанс змінити ситуацію на користь просування вперед у вирішенні ситуації. Таку думку висловив колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

За словами Романенка, останні заяви Волкера свідчать про т, що найближчим часом буде реальний шанс змінити ситуацію на користь просування вперед по припиненню війни.

На цьому тлі він нагадав, що протягом трьох років конфлікту Мінські домовленості не призвели до бажаного результату. Зокрема через серйозну економічну залежність країн-лідерів Євросоюзу – Франції і Німеччини – від Росії. До того ж, Кремль використовує серйозний тиск на лідерів цих країн.

«Макрон, який нібито виступає з новими позиціями і озвучує п’ять пунктів нового плану, насправді повторює початкові пункти Мінських угод, з якими українська сторона і так погоджується: припинення вогню, обмін полоненими, відведення військ… Але, як ми знаємо, російська сторона дуже зарозуміло ставиться до учасників процесу, тому змін за весь цей час не відбулося», – підкреслив генерал-лейтенант у коментарі Обозревателю.

Крім того, він звернув увагу на те, що Волкер завжди займав досить євроатлантичну позицію, у чомусь – проукраїнську.

«Таким чином, є надія, що він, принаймні, об’єктивно підійде до цих обставин і зможе знайти підходи. Про об’єктивний підхід представника США до того, що відбувається на сході країни, зокрема, свідчать і його слова про «гарячу фазу» війни», – висловив думку фахівець.

За його словами, Україні слід активно взаємодіяти з представниками США, пояснювати, що насправді відбувається в зоні конфлікту, і продовжувати працювати далі, оскільки це перспективний напрямок для покращення ситуації.

Коментарi

Коментарiв